• Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
Emiroğulları İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.

BURSA SATILIK KONUT

Tarihi Bizans öncesi dönemlere kadar dayanan, İznik, Gemlik gibi tarihi yerleşimlerin yanında Osmanlı’nın ilk başkenti ve yayılmaya başladığı ilk alanlardan biri olan Bursa, günümüzde de önemini korumakta. Ülkenin başta gelen eğitim kurumlarından olan Uludağ Üniversitesi, tarihi/turistik bölgeleri, sanayi kuruluşları, geniş tarım arazileriyle önemli bir yere sahip olan Bursa’nın Türkiye’nin gelişmiş kentleri arasında yer aldığını ve bir metropol olma yolunda ilerlediğini söylemek mümkün. Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurunca Bursa satılık konut almak için oldukça ideal bir yer. 

 

1999 Marmara Depremi, bütün havzada olduğu gibi Bursa’da da emlak değerlerinin gerilemesine sebep oldu. Ancak Uludağ Üniversitesi’nin gitgide rağbet kazanması, sanayi ve ticaret kuruluşlarının artması ve yeni karayolu projeleri sayesinde bu durumun eskide kaldığını söyleyebiliriz. Gerek ulaşım yönünden gerekse sanayi, ticaret, tarım ve sektörel etkenlerden dolayı önem kazanan Bursa’da büyük konut projeleri yapılmakta. Bursa bununla birlikte, bugünkü konumundan daha büyük bir potansiyel taşıyor. Bu potansiyel göz önüne alınınca Bursa satılık konut yatırımları için tercih edilmesi gereken başlıca yerlerden biri hâline geliyor. 

 

Bursa’da daire ve kira değerlerinin artacağı tahmin ediliyor. Eski yapıların yerini yenilerinin aldığı Bursa’da, modern bir şehir hayatının yanında, sakin yerlerde doğayla iç içe yaşamak da mümkün. Her türlü konut ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip olan Bursa satılık konut edinmek için ideal bir yer hâline gelmiş durumda.